NovostiSportske vijestiVijesti

1/16 finala Kupa Hrvatske: NK Pitomača – NK Rijeka 0:7

Nogometaši Rijeke rutinski i vrlo jednostavno su prošli šesnaestinu finala Hrvatskog nogometnog kupa. Na gostovanju kod četvrtoligaša Pitomače igrači Rijeke su slavili 7:0. Domaći sastav se dobro držao tijekom prvih 45 minuta kada je primio samo dva pogotka koje su postigli Bušnja i Vučkić. Premda je, realno, Rijeka trebala zabiti još barem pet-šest golova u tom prvom dijelu.

No, gosti su bili prilično nonšalantni u samim završnicama akcija, a sve ostalo je zaustavio domaći vratar Zdelar. Inače, imala je Pitomača jednu sjajnu priliku u završnici prvog dijela preko Babića.

U nastavku se otvorilo pa je Rijeka dodala svemu još pet golova. Još su po jednom zabili Vučkić, Vuk i Obregon iz jedanaesterca, dok je dvostruki strijelac bio Abass. Recimo kako je Rijeka imala najviše uspjeha posljednjih godina u Kupu. Osvojila ga je tri puta u zadnjih pet godina.