AktualnoNovostiSportske vijestiVijestiVijesti iz Županije

“2. memorijal Željka Smešnjaka – Gospodar siječnja 2024.” u Virju okupio 128 šahistkinja i šahista iz cijele Hrvatske, ali i inozemstva

U spomen na dugogodišnjeg istaknutog člana Šahovskog kluba Picok, organiziran je turnir “2. memorijal Željka Smešnjaka – Gospodar siječnja 2024.”, koji je održan u Virju.

Ponosni smo što je današnji turnir jedan od najbrojnijih u povijesti serijala. Odazvalo se je ukupno 128 šahistkinja i šahista iz cijele Hrvatske, a turnir je imao i međunarodni karakter jer je na njemu nastupilo sedamnaest stranih državljana iz Mađarske i Srbije, ističu iz kluba.

Na početku turnira, prisutnima se obratio načelnik Općine Virje, Mirko Perok koji je pozdravio prisutne, izrazio zadovoljstvo što se ovaj turnir održava u Virju te je svima poželio puno uspjeha.
Na uspješan šahovski put Željka Smešnjaka osvrnuo se Vlado Karagić , a turniru je prisustvovala i obitelj Željka Smešnjaka. Njegova kćer je zahvalila svima na dolasku, te je istaknula da im puno znači kada vide koliko je njihov otac bio cijenjen u šahovskoj zajednici.
Turnir je odigran u tri kategorije, a nastupilo je i četvero igrača s titulom Fide majstora, četvero s titulom Nacionalnog majstora NM i osamnaest igrača s kategorijom Majstorskih kandidata MK, što dovoljno govori o jačini turnira, govore u klubu.

Pobjednik “2. memorijala Željka Smešnjaka” je Fide majstor Daniel Vojak iz Šahovskog kluba Sveta Nedelja.
Drugo mjesto osvojio je majstorski kandidat Vjekoslav Nemec iz Šahovskog kluba Dugo Selo, a treće mjesto osvojio je Goran Šegović iz Šahovskog kluba “Sloboda” Mihovljan.
Od đurđevačkih predstavnika, Toth Barnabas osvojio je 1. mjesto u kategoriji kadeta, a Ognjen Domović je osvojio 2. mjesto u kategoriji juniora

“B turnir” je osvojio Lovro Mađer iz Šahovskog kluba Bjelovar, drugo mjesto osvojio je Viktor Gašparec, a treći je bio Gabriel Kapitanić, obojica iz Šahovskog kluba Picok Đurđevac.
Karlo Šokec osvojio je 1. mjesto u kategoriji juniora, a Mia Marijan 2. mjesto u kategoriji kadetkinja

“Mali gospodar siječnje 2024.” (C-turnir) osvojio je Bertalan Pattantyus iz Mađarske, drugo mjesto je osvojio njegov sunarodnjak Mate Kranabet, dok je treći bio Filip Škrlec Benko iz Šahovskog kluba Sesvete Agroproteinka, Zagreb.
Od đurđevačkih predstavnika, Lucija Štefanec je osvojila 1. mjesto do 9 godina, a Franka Širec osvojila je 2. mjesto do 11 godina.

Podijeljeno je ukupno 57 medalja u raznim kategorijama na sva tri turnira.
Na kraju je direktor turnira, Nikola Mihočka, još jednom zahvalio svima na dolasku te je zahvalio Vladi Karagiću na odlično odrađenom poslu.

izvor i foto: Šahovski klub Picok (Facebook)