Edukativna tribina “Web heroji” održana u Đurđevcu, Gregurović: “Zadatak je sviju nas da nakon ovakvih tribina i edukacija širimo pozitivne i točne informacije dalje”
Županijsko Povjerenstvo za ravnopravnost spolova u suradnji s Policijskom upravom Koprivničko-križevačkom i županijskim Savjetom za umirovljenike i osobe starije životne dobi, organizirali su tribinu u okviru nacionalnog projekta radnog naziva “Ulovi lika s weba koji tvoje eure vreba“ ili „Web heroji“.
Uvodno je sve prisutne pozdravila predsjednica županijskog Povjerenstva za ravnopravnost spolova, Verica Rupčić, te istaknula kako se tribina održava s ciljem edukacije javnosti, prvenstveno osoba starije životne dobi o tome kako se zaštititi od računalnih prevara koje su u našem društvu sve češće.
Zamjenik župana Ratimir Ljubić zahvalio je organizatorima na predavanju koje će povećati svijest o važnosti zaštite na internetu.
Žrtve računalnih prevara možemo, nažalost, biti svi mi, stoga se nadam da ćemo na tribini svi zajedno naučiti nešto novo kako bi se pametnije i sigurnije služili internetom, kazao je zamjenik Ljubić.
Maja Gregurović iz Ureda načelnika Policijske uprave koprivničko-križevačke prisutnima je predstavila kampanju „Web heroji”.
Internet se u današnje vrijeme rapidno širi u svim mogućim segmentima, stoga je važno znati koji su sve oblici prevara i kako se zaštititi. Zadatak je sviju nas da nakon ovakvih tribina i edukacija širimo pozitivne informacije dalje. Svi se mi služimo internetom i susreli smo se raznim ponudama, no valja prepoznati što je lažno a što ne, istaknula je Gregurović.
Kada je riječ o suzbijanju kibernetičkog kriminaliteta bitna je i suradnja s građanima i osvještavanje javnosti o opasnostima internetskih prijevara.
Igor Grgić Lovreković, policijski službenik za kibernetičku sigurnost i digitalnu forenziku u PU koprivničko-križevačkoj, održao je edukativno interaktivno predavanje s konkretnim primjerima o tome koje sve vrste prevara postoje i na koji način prevaranti pokušavaju doći do osobnih i bankovnih podataka građana, sa savjetima na koji način prepoznati lažne stranice i kako se zaštititi.
Slogan kampanje je „Ulovimo lika s weba koji tvoje eure vreba“. Sam slogan upućuje da je naglasak na suradnji policije i građana jer se njihovim senzibiliziranje i educiranjem o opasnostima internetskih prijevara povećava mogućnost preveniranja i suzbijanja ove vrste kriminaliteta, istaknuto je na tribini.
foto: Podravski radio (Anja Čorba)