AktualnoNovostiVijestiVijesti iz Županije

Županija povećala broj stipendista – 150 studenata primat će 200 eura mjesečno

Koprivničko-križevačka županija desetu godinu zaredom provodi model dodjele stipendija iz županijskog Proračuna, a ove će akademske godine porasti broj studenata kojima se dodjeljuju stipendije – sa 120 na čak 150!
Sukladno Odluci župana Tomislava Golubića 150 studenata će u akademskoj godini 2025./2026. primati stipendiju od 200 eura mjesečno, i to od 1. listopada 2025. godine do 30. rujna 2026. godine.
Javni natječaj za dodjelu stipendija studentima s područja Koprivničko-križevačke županije u akademskoj godini 2025./2026. akademskoj godini bit će objavljen 1. listopada ove godine, a prijave će se zaprimati online putem.
Programom stipendiranja studenata nastoji se povećati postotak visokoobrazovanih osoba na području županije, posebice za deficitarne struke, te potaknuti studente da svojim znanjima i kompetencijama koje će steći nakon završetka studija doprinesu društvenom i gospodarskom razvoju naše županije.
Podsjetimo kako je Županija od akademske godine 2016./2017. uvela model dodjele stipendija iz županijskog proračuna, a započelo se s 20 stipendija u iznosu od 700 kuna.
Jedan od najvažnijih kriterija je deficitarnost struke, a studenti koji se nalaze na studiju s popisa deficitarnih struka prilikom bodovanja za dodjelu stipendije dobivaju dodatnih sto bodova.
Sukladno podacima Hrvatskog zavoda za zapošljavanje – Područnog ureda Križevci, deficitarna zanimanja na području Koprivničko-križevačke županije u akademskoj 2025./2026. godini, prema stečenom nazivu su navedena na webu.

Izvor: Koprivničko-križevačka županija

Povezani članci

Odgovori

Back to top button
Skip to content
  • https://streaming.podravskiradio.hr/live