FOTO U Županijskoj upravi potpisani ugovori vrijedni 66.600 eura za nabavu vatrogasne opreme
U prostorijama Županijske uprave potpisani su ugovori o dodjeli financijskih sredstava za nabavu vatrogasne opreme vatrogasnim zajednicama gradova i općina, kao i dobrovoljnim vatrogasnim društvima s područja Koprivničko-križevačke županije.
U ovogodišnjem proračunu Županije za cjelokupni sustav zaštite i spašavanja osigurano je 391.000 eura, dok su potpisani ugovori vrijedni 66.600 eura.
Župan Tomislav Golubić kazao je uvodno kako se infrastruktura Vatrogasne zajednice Koprivničko-križevačke županije gradila stoljećima, kao i bogata vatrogasna tradicija, a sve to treba održavati:
– naglasio je župan te dodao kako i općine i gradovi također ulažu velika sredstva u sustav vatrogastva koji je prepoznat kao sustav koji se mora održavati i cijeniti. Naglasio je kako je najavljen dolazak dodatnih vozila u našu županiju, a vatrogasni kamp u Fažani će od ove godine biti u potpunosti pokriven sredstvima županijske Vatrogasne zajednice.
Darko Palaš, predsjednik Vatrogasne zajednice Koprivničko-križevačke županije, zahvalio je županu i Županiji te istaknuo važnost rada s mladima:
– istaknuo je Palaš.
Uime potpisnika ugovora na izdvojenim sredstvima zahvalio je i Mario Martinčević, zapovjednik Javne vatrogasne postrojbe grada Križevaca i Vatrogasne zajednice grada Križevaca.
Snimio Tomislav Matijašić
Naslovna foto: KKŽ



