Održana 76. sjednica Izvršnog odbora Hrvatske zajednice županija
U Zagrebu održana 76. sjednica Izvršnog odbora Hrvatske zajednice županija, a uime Koprivničko – križevačke županije sjednici su prisustvovali župan Tomislav Golubić i pročelnica Upravnog odjela za poljoprivredu, vodno gospodarstvo, zaštitu okoliša i zaštitu prirode Ivana Deskar.
Na samom početku sjednice izvješće o radu Hrvatske zajednice županija, Financijsko izvješće za 2025. godinu, Izvješće Nadzornog odbora Hrvatske zajednice županija te Izvješće o obavljenom revizorskom uvidu predstavio je predsjednik Hrvatske zajednice županija, brodsko-posavski župan Danijel Marušić.
Glavna državna rizničarka Danijela Stepić predstavila je napredak županija u uspostavi Jedinstvenog računa riznice. Maja Ljubić Kutnjak predstavila je program „Škola ambasador Europskog parlamenta“ (EPAS), koji srednjoškolcima približava rad europskih institucija te potiče građanski angažman i sudjelovanje u demokratskim procesima.
Tomislav Ramljak predstavio je rad Centra za sigurniji internet, koji kroz edukaciju, informiranje i preventivne programe promiče sigurnost djece i mladih u digitalnom okruženju.
Državna tajnica Tanja Radić Lakoš govorila je o aktualnostima u gospodarenju otpadom, dok je Josip Grgić predstavio napredak projekta Regionalnog centra za gospodarenje otpadom Šagulje.
Na sjednici Radne skupine za poljoprivredu i ruralni razvoj raspravljalo se o unapređenju sustava javnog navodnjavanja i nedostatku stručnog kadra, uz naglasak na dodatnu edukaciju i učinkovitiju organizaciju rada.
Izvor: KKŽ



