DVD Sigetec obilježio velikih 135 godina tradicije i nesebičnog služenja zajednici
Svečanom sjednicom održanom u Društvenom domu u Sigecu Dobrovoljno vatrogasno društvo Sigetec obilježilo je veliki jubilej, 135 godina djelovanja i predanog rada na zaštiti ljudi i imovine.
Obilježavanju vrijedne obljetnice prisustvovali su članovi brojnih dobrovoljnih vatrogasnih društava iz Hrvatske, ali i gosti iz Poljske, Češke, Mađarske i Slovenije. Među uzvanicima bili su veleposlanik Republike Poljske Pawel Czerwinski sa suprugom, konzul Republike Mađarske dr. Zoltan Csaszar, koprivničko-križevački župan Tomislav Golubić sa suradnicom Aldijanom Matić Horvat, načelnik Općine Peteranec Ivan Derdić, predsjednica Općinskog vijeća Ivana Dombaj Čižmak, općinske vijećnice Nataša Dolenec i Martina Baronić te gosti iz Poljske i brojni predstavnici udruga, sponzora i partnera.
Načelnik Općine Peteranec Ivan Derdić u svom je obraćanju istaknuo kako 135. obljetnica DVD-a Sigetec predstavlja mnogo više od proslave dugovječnosti jednog društva.

Naglasio je kako su vatrogasci uvijek među prvima koji izlaze na teren u požarima, prometnim nesrećama i drugim izvanrednim situacijama, često stavljajući sigurnost drugih ispred vlastite. Istaknuo je i njihovu važnu društvenu ulogu kroz rad s djecom i mladima, očuvanje vatrogasne tradicije te doprinos društvenom životu i zajedništvu u ruralnim sredinama.
Na kraju je zahvalio svim sadašnjim i bivšim članicama i članovima DVD-a Sigetec na njihovom doprinosu tijekom proteklih 135 godina.

Župan Golubić istaknuo je kako su dobrovoljni vatrogasci temelj sigurnosti naših gradova i općina te kako svoju spremnost pokazuju u brojnim situacijama, od požara i intervencija do prirodnih nepogoda i svih trenutaka kada je zajednici potrebna brza i pouzdana pomoć. Naglasio je kako se upravo u takvim situacijama najbolje vidi važnost snažnog, opremljenog i dobro organiziranog dobrovoljnog vatrogastva.




