Novosti

Održano tradicionalno „Ivanje v Kalnovcu“

Općina Kalinovac, Turistička zajednica područja „Dravski peski“ i udruge s prostora općine Kalinovac ogranizirali su proslavu „Ivanja v Kalnovcu“ koje se održalo ispred Zavičajnoga muzeja. Program je počeo polaganjem vijenca kod spomenika akademika profesora emeritusa Ivana Goluba kojeg su položili načelnik Općine Kalinovac Danijel Zvonar i predsjednik Općinskog vijeća Mladen Orešić. Nakon polaganja je na redu bilo čitanje pjesama akademika profesora emeritusa Ivana Goluba.
Za sve mještne i posjetitelje, Općina Kalinovac osigurala je besplatno piće i gulaš kojeg su pripremali članovi Lovačke udruge Zeko iz Kalinovca.
Za dobru atmosferu i zabavu pobrinuo se TS Dravski pajdaši.
Svoj doprinos manifestaciji dali su KUD Grgur Karlovčan, Udruga žena Kalnovčice, KU Tomislav Franjić i VZO Kalinovac i mještani Gornjega kraja.
U 21 sat trebao je biti upaljen tradicionalni ivanjski kres, no zbog snažnog vjetra, odlučeno je da se ipak neće paliti zbog sigurnosti.

Povezani članci

Provjerite također
Close
Back to top button
Skip to content
  • https://streaming.podravskiradio.hr/live