AktualnoNovostiSportske vijestiVijestiVijesti iz ĐurđevcaVijesti iz Županije

Aktivan vikend za đurđevačke šahiste; Domaćini trećeg kruga juniorske lige Centar, Maks Magat osvojio kadetsko prvenstvo Kluba

Aktivan vikend za đurđevačke šahiste, domaćini trećeg kruga juniorske lige Centar, Maks Magat osvojio kadetsko prvenstvo Kluba

Šahovski klub Picok Đurđevac ovog je vikenda točnije, 07. listopada bio domaćin trećeg kruga II. juniorske lige Centar koja je odigrana u Hotelu Picok a nastupilo je sedamnaest ekipa iz svih dijelova središnje Hrvatske.
Juniori Picoka su pobijedili ekipu ŠK Novi Zagreb, a izgubili su od jedne od najjačih ekipa u ligi – ŠK Stridon, Štrigova.
Za naš ŠK Picok nastupili su: Ognjen Domović, Karlo Šokec, Luka Tomrlin i Gabriel Kapitanić.
Juniori trenutno drže 6. mjesto u ligi, a u idućem kolu igrat će protiv prvoplasirane ekipe iz Koprivnice.
Dodajmo i da su suci bili Marin Domović i Gordan Fuček.

foto; Šahovski klub Picok (Facebook)

Dan ranije, 06. listopada održano je kadetsko prvenstvo Kluba u brzopoteznome šahu.
Nastupilo je 16 šahistkinja i šahista, a turnir je osvojio Maks Magat koji je ostvario sedam pobjeda u sedam kola.