AktualnoNovostiSportske vijestiVijestiVijesti iz Đurđevca

Bogat teniski vikend za tenisače TK Đurđevac: Naši odlični u Đurđevcu, Virovitici i Koprivnici

Na Otvorenom prvenstvu Đurđevca, među više od 20 natjecatelja s područja naše regije, točnije na području Odboru Sjever, zabilježena je dominacija domaćih igrača u najjačoj kategoriji dječaka do 12 godina. Pobjedu je odnio David Fuček, drugo mjesto osvojio je Petar Ivančić, a treće Rok Fuček, sve igrači TK Đurđevac, dok je četvrto mjesto zauzeo Leon Bogati iz TK Sirela, Bjelovar.

Kod djevojčica do 12 godina pobijedila je Eni Ljuštinu iz TK Feniks, Daruvar, dok je druga bila Lana Divjačko, treća Vida Lazar, a četvrta Franka Širec, igračice TK Đurđevac.

Kod juniorki do 16 godina pobjedu je osvojila naša Nika Rončević dok je drugo mjesto pripalo Leonardi Železnjak. Nastupili su i naši Dora Grahovac, Tia Sabočanec, Fran Aleksa, Lovro Radojica, Jakov Pavec i Dominik Šamarija.

Natjecatelji do 8 i 10 godina nastupili su u Virovitici. Odigran je zadnji turnir prije regionalnog mastersa i ekipnog prvenstva Odbora sjever. Četvero naših igrača vrijedno skuplja bodove na desetkama pa je tako Mijo Markovica izborio plasman u najjaču, zlatnu grupu i osvojio treće mjesto.

Jakov Lukanec bio je najbolji u srebrnoj grupi,  a Aleksandar je osvojio zelenu grupu ispred svog brata Andreja Bartovčaka. Na osmici je prvi nastup na turnirima imala Emanuela Čeliga i to tek nakon nekoliko sati treninga. Osvojila je i odlično drugo mjesto u grupi.

Adam Markovica igrao je na Lino Kupu, jakom turniru drugog ranga do 14 godina, koji se održao u Koprivnici. Ove godine, na Lino kupu nastupalo je 70 igrača. Adam je prošao round robin fazu kvalifikacija uspješno i izborio glavni turnir gdje je poražen od dvije godine starijeg igrača, no cilj je svakako ispunjen.

IZVOR: Grad Đurđevac