AktualnoNovostiSportske vijestiVijestiVijesti iz Županije

Članovi Športske udruge slijepih Koprivničko-križevačke županije Podravina ostvarili odlične rezultate na Europskom prvenstvu za slijepe i slabovidne u Rumunjskoj

Na 22. IBSA Europskom prvenstvu za slijepe i slabovidne koje je održano u Rumunjskoj od 29. svibnja do 04. lipnja, među reprezentacijama osam zemalja Hrvatsku je predstavljalo 10 hrvatskih kuglača i četiri kuglačice osvojivši ukupno 13 medalja.

Među članovima naše reprezentacije, boje Športske udruge slijepih KKŽ “Podravina” branilo je troje članova ; Iva Šola, Ivica Ferenčić i Marijan Črneli u pratnji trenerice Ljiljane Picer.

Hrvatski reprezentativci osvojili su pritom sedam zlatnih, tri srebrne i tri brončane medalje, ali i šest četvrtih mjesta.

Reprezentacija je nastupala u muškoj i ženskoj konkurenciji u dvije ekipne discipline i dvjema pojedinačnim disciplinama.

Iva Šola je, kao članica ženske ekipe osvojila zlatnu medalju i prvo mjesto, dok je Ivica Ferenčić u Koprivnicu donio jedno zlato (u kombinaciji) i dva srebra (ekipno i pojedinačno).

Za Ferenčića je ovo treći uzastopni naslov u kombinaciji što je veliki uspjeh.

Na kraju ove sezone, s ponosom možemo zaključiti da je ona bila odlična za Športsku udrugu slijepih Koprivničko-križevačke županije „Podravina“, te da svi kuglači s krajem lipnja mogu na zasluženi odmor kako bi odahnuli i pripremili se za novu natjecateljsku sezonu u kojoj isto tako očekujemo izvrne rezultate i uspješan rad – ističu iz Športske udruge slijepih KKŽ „Podravina”.

izvor i foto; Športska udruga slijepih Koprivničko-križevačke županije „Podravina“