AktualnoNovostiSportske vijestiVijestiVijesti iz Županije

Članovi Športske udruge slijepih Podravina na Europskom prvenstvu u kuglanju s hrvatskom reprezentacijom osvojili 13 medalja

Članovi Športske udruge slijepih Podravina sudjelovali su na 23. IBSA Europskom prvenstvu u kuglanju na devet čunjeva za slijepe i slabovidne, donosi portal Drava.info.

Kako navode u udruzi, nastupili su Iva Šola, Ivica Ferenčić i Ivica Molnar, dok je prvenstvo održano u Poljskoj.
Nastup je za naše predstavnike bio uspješan jer su se kući vratili s pet medalja. Iva Šola je s kolegicama iz kategorija B2 i B3 osvojila srebrnu medalju u ekipnoj kategoriji. Ivica Ferenčić osvojio je zlato u kategoriji mix B2 s kolegicom Nerminom Mehulić, zlato u kategoriji kombinacija muški B2, srebro u kategoriji pojedinačno muški B2 i srebro u kategoriji ekipno B2 muškarci. S ukupno srušenih 769 čunjeva u svojoj kategoriji Ivica Ferenčić srušio je i europski rekord. Ivica Molnar osvojio je osmo mjesto u kategoriji B3 kombinacija – poručuju.
Dodajmo kako su hrvatski reprezentativci osvojili ukupno 13 medalja, odnosno sedam zlatnih, četiri srebrne i dvije brončane čime je reprezentacija bila najuspješnija na prvenstvu po broju osvojenih medalja.

Izvor: Športska udruga slijepih Koprivničko-križevačke županije Podravina