Novosti

Đurđevački šahisti nastavljaju s nizom odličnih rezultata

U Đurđevcu je završeno seniorsko prvenstvo u šahu Koprivničko-križevačke županije. Najveći broj natjecatelja došao je iz Šahovskog kluba Picok Đurđevac te su i na ovom natjecanju postigli zapažene rezultate u vrlo jakoj konkurenciji.
Najveći uspjeh postigla je Magdalena Muha, koja je u ukupnom poretku zauzela 4. mjesto, a njen uspjeh upotpunile su Ema Bevanda koja je nagrađena za 1. mjesto u ženskoj konkurenciji i Anamarija Radiković koja je osvojila 1. mjesto u juniorskoj konkurenciji.
Time su još jednom dokazale da se već sada mogu ravnopravno boriti sa svima i u seniorskoj konkurenciji. Nakon novog uspjeha đurđevačkih šahistica sve su glasnija šaputanja da se u Đurđevcu stvara okosnica buduće ženske reprezentacije Hrvatske.
U muškoj konkurenciji Josip Kutičić osvojio je visoko 6. mjesto, u juniorskoj konkurenciji Ognjen Domović osvojio je 2. mjesto dok je turnir osvojio Božidar Iveković s osvojenih 7,5 bodova.