AktualnoNovostiVijestiVijesti iz Đurđevca

Đurđevački srednjoškolci posjetili su Institut za fiziku i sudjelovali u znanstvenoj radionici

Filip Kavalir, Leon Palej i Marko Šćuric, učenici drugih razreda Strukovne škole Đurđevac, posjetili su Institut za fiziku u Zagrebu u pratnji nastavnice fizike Margarete Lovković i nastavnika matematike Damira Lovkovića.

U školi su izvijestili kako se posjet poklopio s održavanjem 23. Hrvatskog turnira mladih fizičara, što je učenicima omogućilo da uživo prate ovu vrstu znanstvenog natjecanja i upoznaju se s načinom rada i prezentiranja istraživačkih problema.

Nakon Turnira sudjelovali su u znanstvenoj radionici iz područja optike. U sklopu posjeta upoznali su se i s radom u radionici, gdje su uz stručno vodstvo učili raditi na tokarskom stroju te samostalno izradili jednostavne dijelove – rekli su u školi i zahvalili se osoblju Istraživačkog centra mladih na gostoprimstvu i ugodnom druženju.

Izvor: Strukovna škola Đurđevac (Facebook)
Izvor: Strukovna škola Đurđevac (Facebook)

Izvor: Strukovna škola Đurđevac (Facebook)

Povezani članci

Odgovori

Back to top button
Skip to content
  • https://streaming.podravskiradio.hr/live