NovostiSportske vijestiVijesti

Ema Juričić seniorska viceprvakinja države u karateu

U Samoboru se 23. i 24. travnja 2022. godine održalo prvenstvo Hrvatske u borbama za kadete, juniore i U21 seniore u karateu.

Ema Juričić, mlada đurđevačka sportašica koja trenutno završava 4. razred sportske gimnazije u Zagrebu te je članica Karate kluba Hrvatski dragovoljac osvojila je svoju prvu seniorsku medalju i time postala viceprvakinja države u kategoriji do 61kg.

S obzirom da je ovo bio jedan od bodovnih turnira za europsko prvenstvo ostao je još jedan turnir na kojem Ema ima šansu izboriti odlazak na europsko prvenstvo koje će se održati u Pragu 17. do 19. lipnja 2022. godine.

U nedjelju je na istom prvenstvu nastupio i Patrik Zlatec, član Karate kluba Đurđevac u kategoriji kadeti do 63kg, koji je unatoč odličnoj borbi svoj nastup završio u prvom kolu.

Emu i Patrika za ovo državno prvenstvo pripremali su treneri Ante Čutura i Branko Jurenec.