FOTO Mladi graničari OŠ Đurđevac briljirali na državnoj završnici u Rijeci

Učenici 3. c razreda OŠ Đurđevac – Eva Mirović, Ida Domišljanović, Marija Seleš, Natalia Oršuš, David Ćurić, Karlo Kucel, Emanuel Funtek, Ivano Jelušić i Alexander Kožar – ostvarili su zapažen uspjeh na državnoj završnici u graničaru u Rijeci, održanoj u sklopu Plazma Sportskih igara mladih, potvrdivši kako se zajedništvo, upornost i sportski duh ne mjere godinama.
Ekipa Legende Đurđevac drugu je godinu zaredom izborila nastup na državnoj završnici u Rijeci. U konkurenciji 36 ekipa iz cijele Hrvatske, u kojoj su većinu činili učenici četvrtih razreda, đurđevački trećaši, godinu, pa i dvije, mlađi od svojih protivnika, ostvarili su izvrstan plasman izborivši četvrtfinale.

Borba za ulazak u polufinale bila je iznimno neizvjesna. Nakon izjednačenih setova, pobjednika je odlučio treći set u kojem su Legende Đurđevac tijesno poražene rezultatom 13:15. Vrijedi istaknuti kako je ekipa četvrtfinale odigrala bez svog najjačeg igrača koji zbog zdravstvenih tegoba nije mogao nastupiti.
Unatoč visokim temperaturama te zahtjevnim fizičkim i psihičkim uvjetima, učenici su tijekom cijelog natjecanja pokazali iznimnu borbenost, međusobnu podršku i sportsko ponašanje. Njihov uspjeh nadilazi sam rezultat te predstavlja primjer predanosti, zajedništva i ustrajnosti.

Uz odličan nastup u graničaru, zapažene rezultate ostvarili su i atletičari iz 3. d razreda, Luka Lovrak i Jana Grdan, koji su svojim nastupima dostojno predstavljali Đurđevac i pokazali kvalitetu u atletskim disciplinama.
Voditeljice ekipe graničara bile su Bojana Bionda Jakubovskaja i Marina Patačko, dok su atletičare vodile Ankica Grdan i Ines Lovrak. Svojom podrškom, stručnim vodstvom i zajedničkim trudom tijekom cijelog natjecanja dale su značajan doprinos uspjehu mladih sportaša.
Ustupil Bojana Bionda Jakubovskaja



