AktualnoDogađajiEventiLife StyleNovostiVijestiVijesti iz Đurđevca

FOTO Održana treća “Hrvatska Sahara trail” u Đurđevcu

Nakon dvije uspješne godine organizacije i ove godine u srcu Podravine u Gradu Đurđevcu je održana utrka “Hrvatska Sahara trail” i to prvi put kao dio Kontinentrial lige- Trial liga centralne Hrvatske. Organizatori utrke su Danijel Martinčić i Kristijan Grgac iz Trkačkog kluba Đurđevac.

Natjecatelji su imali izbor natjecati se na stazama duljine 5,7 km, 17,2 km i 27 km, te Canicross utrka duljine 5,7km. Start i cilj utrke su bili ispred srednjovjekovne utvrde Stari grad.

“Ovo je već treća godina organizacije te i najuspješnija godina sa preko 500 natjecatelja iz četiri države, 30 natjecatelja na utrci Canicross te ostatak sa ostalih utrka. Pošto smo ušli u Kontinentrial ligu- Trial ligu centralne Hrvatske gdje ima ukupno devet kola, a Sahara je drugo kolo te lige i zbog tog razloga smatram da je ovo najuspješnija godina i da će nam brojke samo rasti iz godine u godinu” – rekao je jedan od organizatora Martinčić.

Canicross je sve popularnija sportska disciplina u kojoj sudjeluju ljudi i njihovi psi, a razvila se disciplina iz izvansezonskih treninga pasa koji se bave zimskim sportovima te ubrzo stekla popularnost kod trkača rekreativaca s psima svih vrsta.

Sve okupljene na startu pred utvrdom Stari grad pozdravio je gradonačelnik Grada Đurđevca Hrvoje Janči koji je svima poželio dobrodošlicu u grad Đurđevac, zahvalio se svim sponzorima i organizatorima i poželio svima dobre rezultate i uživanje u prirodi oko Grada Picoka.

Za najdulju stazu od 27 km, koja je osim Park šume “Borik”, obuhvaćala i geografsko-botanički rezervat “Đurđevački pijesci” u ženskoj kategoriji prvo mjesto osvojila je Maja Krčelić, drugo mjesto Andreja Ložnjak te treće mjesto Vanja Rupčić iz AK Koprivnica.
U muškoj kategoriji najdulje staze prvo mjesto osvojio je Stjepan Žanić iz AK Plitvice, drugo mjesto Stjepan Ljeljak iz AK Vrbovec te treće Juro Buljan iz AK Maksimir.

U ženskoj kategoriji kratke staze od 17,2 km prva na cilj je stigla Paula Vrdoljak, drugo mjesto je zauzela Gabrijela Šalković dok je treće mjesto osvojila Mateja Golenja.
U muškoj kategoriji kratke staze Martin Štefan iz Virovskih ranera osvojio je prvo mjesto, Mateo Ledinski iz AK Bjelovar drugo, dok je Karlo Vučinić osvojio treće mjesto.

U rekreativnoj stazi od 5,7 km prvi prešao prvo mjesto u ženskoj kategoriji osvojila je Ivana Zeljko iz AK Međimurje Čakovec, drugo mjesto Ida Foret iz Litice oko Virovitice te treće mjesto Dora Kovačić kao individua.
Važno je napomenuti da se i ove godine u Đurđevcu trčala i “Prins” Canicross trail lige 2024.
Uženskoj kategoriji na cilj je prva stigla Anja Gluvić iz Canfit Teama (Slovenija), druga je bila Paula Vrdoljak iz AK Sljeme te treća Irena Smojter iz AK Sljeme & Caincross Croatia. Od muških natjecatelja prvo mjesto je osvojio Tilen Strmšek iz Canfit Team & Fitmin (Slovenija), drugo mjesto Tomislav Vuk iz Caincross Croatia te treće mjesto Nejc Juvan iz ŠD Canfit Team (Slovenija).

Ekipno su prvo mjesto zauzeli AK Bjelovar, drugo mjesto Ogulin trail team te treće mjesto AK Plitvice, a dodijeljene su nagrade i najmlađem natjecatelju Viti Nagradiću te najstarijem Željku Orehoci.