AktualnoNovostiVijestiVijesti iz Županije

FOTO Susret s europarlamentarcem Vešligajem u Legradu: Ključne teme poljoprivreda i EU proračun

Marko Vešligaj, zastupnik u Europskom parlamentu i glavni izvjestitelj Europskog parlamenta za položaj poljoprivrednika, boravio je u općini Legrad u radnom posjetu.

Riječ je o susretu s poljoprivrednicima koji su organizirali Koprivničko-križevačka županija i Općina Legrad, a s ciljem predstavljanja ključnih naglasaka nacrta nove Zajedničke poljoprivredne politike te smjera Višegodišnjeg financijskog okvira, odnosno budućeg proračuna Europske unije koji određuje financiranje poljoprivrede, ruralnog razvoja i ulaganja u sljedećem razdoblju.

U svojstvu jedinog hrvatskog člana Odbora za poljoprivredu Europskog parlamenta, Vešligaj je predstavio i recentne aktualnosti vezane uz sektorske mjere te inicijative koje su u tijeku na razini Europske unije:

– naglasio je Vešligaj.
Koprivničko-križevački župan Tomislav Golubić kazao je da je naša županija tradicionalno poljoprivredna, no činjenice pokazuju da su ratarstvo i stočarstvo u padu;

– istaknuo je župan.
Načelnik Općine Legrad Ivan Sabolić rekao je da u Legradu i dalje postoje mala tradicionalna gospodarstva, iako ih je sve manje:

– zaključio je Sabolić.

Snimio Tomislav Matijašić

Povezani članci

Odgovori

Back to top button
Skip to content
  • https://streaming.podravskiradio.hr/live