NovostiSportske vijestiVijesti

Kadeti Šahovskog kluba Picok osvojili 3. mjesto na Europskom online prvenstvu šahovskih škola

Danas (subota, 17.04.) je održan jedan od najjačih online ekipnih šahovskih turnira za mlade pod nazivom “MEGA JUNIOR – European Youth Chess Schools”.

Hrvatsku su na istom predstavljali šahisti Šahovskog kluba Picok Đurđevac i pritom osvojili odlično 3.mjesto u vrlo jakoj konkurenciji!

Naime, turnir se može smatrati neslužbenim europskim online prvenstvom šahovskih škola jer je na njemu nastupilo osamnaest ekipa iz sedamnaest različitih europskih država – Turske, Litve, Hrvatske, Njemačke, Francuske, Albanije, Češke, Sjeverne Makedonije, Bugarske, Srbije, Poljske, Italije, Norveške i sl..

Pozivnicu Šahovskog klubu Picok za ovaj je turnir uputio Gjoko Koteski, a za đurđevački klub nastupili su: Matija Mihočka, Marta Trgovac, Luka Tomrlin, Gabriel Kapitanić, Sara Balent, Borna Živko i Nika Rončević.