NovostiSportske vijesti

KK “Mladost” stigla do pete uzastopne pobjede

Odigrano je 5. kolo 3. lige regije Sjever za košarkaše u kojem su se u dvorani OŠ Đurdevac sastali KK”Mladost” i KK”Dubrovčan”. Iako su obje ekipe bile oslabljene zbog nekoliko ozljeda to nije utjecalo na intenzitet same utakmice. Gosti su odlično započeli obranu. Efikasni u napadu i čvrsti u obranu držali su favorizirane domaćine u egalu kojima šut u prvom dijelu utakmice nije išao te su se borili doći do koševa. U drugom poluvremenu se situacija u potpunosti mijenja. Domaćini pogađaju nekoliko otvorenih šuteva i zaustavljaju goste u obrani. Nakon uvodnih minuta prvog dijela Mladost odlazi na +15 i ostatak utakmice mirno privodi kraju. Utakmica je završila rezultatom 79:59. Najbolji pojedinci kod Mladosti bili su Jančijev s 26 poena od čega 7 trica te Balaško s 28 poena. Ovo je bila 5 uzastopna pobjeda Đurđevčana koji u idućem kolu odlaze na gostovanje kod Ludbrega.

Tekst: Matej Baltić