Novosti

KK “Podravec” pobjedama obilježio vikend

U zaostaloj utakmici 2. kola Druge lige sjeverna skupina, Podravac je pobijedio Radnik iz Križevaca, 86:77.
Kod domaćih je najbolje minutažu od mladih igrača iskoristio Mateo Balatinec koje je s 20 koševa bio i najbolji strijelac utakmice. Nikola Šestak je postigao 19, Julijan Zadravec 18, a Stefan Zadravec 15 koševa.
Kod gostiju su najbolji bili bivši igrači Podravca, Maslić 24 i Matoić 22, Kurpez je zabio 15 koševa.

U 3. kolu Druge lige sjever, u derbiju kola i prvenstva sastali su se u Virju, najveći favorit za naslov prvaka, Grafičar i Podravac.
Branitelji naslova iz prošle sezone krenuli su odlično i već u prvoj četvrtini ostvarili prednost od 12 koševa. U drugoj četvrtini iskusni Ludbrežani konsolidirali su redove i u jednom trenutku došli do jedinog vodstva na utakmici (44:43), ali je poluvrijeme Podravac ipak dočekao s vodstvom, 50:46.
Drugo poluvrijeme je trener Hrženjak krenuo s najjačom petorkom i nakon treće četvrtine Virovci su ponovno uvjerljivo vodili, 80:63.
Bijelo-crvene je predvodio Stefan Zadravec (33), pridružio mu se Nikola Šestak (15) i Marin Vedriš (14). Veliki doprinos pobjedi dali su i Mateo Balatinec (9).
Kod gostiju najefikasniji su bili centri Luka Prprović (21), Ante Božić (20) i Kristijan Šamarija (13), te razigravač Matija Novak (12).

Utakmica je završila u korist Podravca rezultatom 94 : 79.

U ostalim utakmicama 3. kola Druge lige sjever postignuti su slijedeći rezultati:
Labrada – Međimurje 74 : 62
Petar Zrinski – Bjelovar 89 : 75
Vindija – Radnik 69 : 72
Koprivnica – Međimurje 75 : 84

Nakon tri odigrana kola na vrhu ljestvice su Podravac i Međimurje koji jedini imaju sve tri pobjede, a sastaju se već u slijedećem 4. kolu u Čakovcu.