AktualnoDogađajiEventiKulturaNovostiVijestiVijesti iz zemlje i svijetaVijesti iz Županije

Međunarodna izložba pisanica okuplja čuvare tradicije 11. travnja na Etno imanju Josipa Cugovčana

U subotu, 11. travnja, na Etno imanju Josipa Cugovčana u Podravskim Sesvetama održat će se 13. međunarodna izložba i radionica „Pisanica – uspomena i prijateljstva”.

Riječ je o jedinstvenoj manifestaciji koja okuplja čuvare tradicije iz Hrvatske, Mađarske i Austrije, dok će bogatstvo hrvatske kulturne baštine predstaviti sudionici iz sedam županija; Dubrovačko-neretvanske, Varaždinske, Međimurske, Bjelovarsko-bilogorske, Osječko-baranjske, Vukovarsko-srijemske i domaćina Koprivničko-križevačke.

Posjetitelje očekuju interaktivne radionice izrade pisanica, od tradicionalnih tehnika ukrašavanja pisanica voskom do modernijih pristupa, dok će cjelokupni događaj dodatno obogatiti prigodan kulturno-umjetnički program.

Povezani članci

Odgovori

Back to top button
Skip to content
  • https://streaming.podravskiradio.hr/live