Novosti

Metz porazio Podravku u Koprivnici

Rukometni klub Podravka Vegeta i francuski Metz Handball su odigrali utakmicu 5. kola DELO EHF Lige prvakinja. Bolje su bile gošće iz Francuske s rezultatom 25:32.
Podravka je dobro otvorila utakmicu te u prvih nekoliko minuta Jovana Risović upisuje tri obrane, a Dejana Milosavljević i Lamprini Tsakalou zabijaju za 3:0. Metz se polako budi te zabija preko Laure Flippes i Helene Sajka. Ostatak prvog poluvremena obilježava igra gol za gol te se Podravka Vegeta i Metz izmjenjuju u vodstvu.
U drugo poluvrijeme Podravka ulazi s nekoliko promašaja, a s druge strane gošće iz Francuske zabijaju te u deset minuta odlaze na plus tri. Sredinom drugog poluvremena Podravka upada u krizu te Metz serijom od šest pogodaka odlazi na osam golova prednosti. Do kraja poluvremena domaće rukometašice smanjuju prednost gošći te je po isteku vremena na semaforu rezultat 25:32 za Metz.
Kod Podravke osam je pogodaka zabila Lamprini Tsakalou, Milosavljević je upisala njih šest, a Stanko četiri. Risović i Ećimović na vratima su zajedno imale 12 obrana. Kod gošći najviše pogodaka postigla je Helene Sajka dok je Ivana Kapitanović upisala 18 obrana.
U 6. kolu DELO EHF Lige prvakinja, ujedno i posljednjem u ovoj fazi natjecanja, Podravka Vegeta odlazi u Norvešku na gostovanje kod Vipers Kristiansanda. Utakmica je na rasporedu 16. studenog u 19:15 sati.