AktualnoNovostiSportske vijestiVijestiVijesti iz ĐurđevcaVijesti iz Županije

Mini-rukometašice Rukometnog kluba Đurđevac briljirale na 22. otvorenom prvenstvu u Karlovcu

Mini-rukometašice Rukometnog kluba Đurđevac nastupile su na 22. otvorenom prvenstvu u Karlovcu i osvojile prvo mjesto na neslužbenom državnom prvenstvu u mini rukometu na kojem su bile prijavljene čak 32 ekipe.

Vođene svojom trenericom Anom Peroković, pokazale su kako se igra rukomet.
Već na početku natjecanja u grupnoj  fazi, u Sportskoj dvorani Grabrik, ostvarile su dvije pobjede i to protiv ekipa RK Pakrac 4:6  i RK Jamnica Pisarovina 8:1.

Drugo mjesto u grupnoj fazi odvelo ih je u Veliko finale. U osmini finala dobile su ekipu ŽRK Radnik iz Križevaca rezultatom  7:3, a u četvrtini finala uspjele su nadigrati ekipu ŽRK 1234 Virovitica boljim izvođenjem penala i pobijedile rezultatom 7:6.

Polufinalna utakmica i dvoboj protiv ekipe RK Gospić završila je rezultatom 10:8 u korist RK Đurđevac. U finalnoj utakmici čekala ih je ekipa ŽRK Vinodol, koju su uz veliku volju i borbenost pobijedile rezultatom  8:7 i osvojile turnir 22. Otvorenog prvenstva Karlovca u mini rukometu.
U jakoj konkurenciji za djevojčice 2014. godište ekipa RK Đurđevac dobila je zlatne medalje i pehar za osvojeno prvo mjesto te zahvalnicu za sudjelovanje na turniru, a dodijeljene su im i individualne nagrade, dok je trenerica mini rukometašica Ana Peroković proglašena najboljom trenericom Otvorenog prvenstva.

Individualne nagrade dobile su rukometašice: Jana Peroković (najbolja igračica) Laura Pantelić (najbolji strijelac), te Kiara Kišivan i  Lana Petrović (najbolja petorka).
Za ekipu su igrale: Nika Bajsar, Lucija Kucel, Elena Sabolović, Lana Ribić, Nina Fuček, Marta Adžaga, Jana Peroković, Kiara Kišivan, Lana Petrović i Laura Pantelić.

izvor i foto: Grad Đurđevac