AktualnoNovostiSportske vijestiVijestiVijesti iz Županije

Mladi đurđevački šahisti osvojili šest medalja na županijskom prvenstvu, Gašparec i Kapitanić prvi

Članovi Šahovskog kluba Picok Đurđevac postigli su sjajne rezultate na Pojedinačnom kadetskom prvenstvo Koprivničko-križevačke županije u standardnom šahu koje je održano u Ferdinandovcu.

Nastupilo je 12 klupskih kadetkinja i kadeta, a s natjecanja su se vratili sa šest medalja, izvijestili su iz kluba.
Najuspješniji su pritom bili Viktor Gašparec koji je osvojio prvo mjesto u kategoriji M9, zatim Gabriel Kapitanić koji je također bio prvi u kategoriji M11, Luna Lisjak osvojila je drugo mjesto u kategoriji Ž7, Ivan Horvat drugo mjesto u kategoriji M15, Mia Marijan treće mjesto u kategoriji Ž13, a Gabriel Širec treće mjesto u kategoriji M11.

Još su nastupili Matija Mihočka, Andrija Zovko, Franka Širec, Arijan Marković, Lovro Mlinjarić i Petar Legradi.
– Ovo je prvi put da je organizirano natjecanje u Ferdinandovcu koje nam je omogućilo odlične uvjete za igru. To je i nastavak popularizacije šaha po svim mjestima diljem naše županije – zaključili su u klubu.

izvor; Drava.info, foto: Šahovski klub Picok (Facebook)