AktualnoNovostiVijestiVijesti iz ĐurđevcaVijesti iz Županije

Na bodovnom turniru za EU prvenstvo đurđevački karatisti postigli odlične rezultate: osvojili zlato, srebro i dvije bronce

Na jakom međunarodnom 13. kupu Osijeka u karateu koji je ujedno bio i jedan od bodovnih turnira za Europsko prvenstvo, natjecalo 556 boraca iz 61 kluba i dvije države. U vrlo jakoj konkurenciji nastupilo je i šest natjecatelja Karate kluba Đurđevac koji su nakon odličnih borbi kući odnijeli zlatnu, srebrnu i dvije brončane medalje.
Zlatnu medalju osvojila je Leona Modrić, srebrnu medalju Valerio Prevedan, dok su brončane medalje osvojili Lucija Lauš i Ivan Juričić.
Nastupili su još Lana Modrić i Patrik Zlatec kojima je malo nedostajalo do medalje.
Ovaj turnir ujedno je bio i izborni turnir kadeta, juniora i U21 za nastup na Europskom prvenstvu, a nastupala je i naša Ema Juričić, trenutno članica zagrebačkog KK Hercegovina. Ema je u Osijeku osvojila zlatnu medalju, a ovo je za nju bio treći bodovni turnir za Europsko prvenstvo koji ju je doveo na sam vrh poretka.