NovostiSportske vijestiVijesti

Nižu se uspjesi najmlađih Podravkašica

Najmlađe rukometašice RK Podravke bile su na Otvorenom prvenstvu Hrvatske u mini rukometu koje je održano u Karlovcu i gdje je Podravka 1 osvojila treće mjesto. Sudjelovale su dvije ekipe Podravka 1 i Podravka 2. Podravku 1 je vodila trenerica Marija Mišković, a Podravku 2 Dragica Džono. Bio je to uzbudljiv i predivan dan za Podravkine djevojčice jer su se obje ekipe plasirale u veliko finale. Djevojčice iz Podravke 1 bile su u grupnoj fazi 1., a Podravka 2 je u grupi ostvarila 2. mjesto. Prve dvije ekipe iz svake grupe plasirale su se u veliko finale.

Ekipa Podravka 2 je u eliminacijskoj fazi ispala u šesnaestini finala no pokazale su odličnu igru, hrabar i ozbiljan pristup i borile su se s protivnicama.

Podravka 1 je u eliminacijskoj fazi izbacila tri ekipe i tako osigurale polufinale gdje su se susrele s ekipom RK Pećine iz Rijeke te je to bila najuzbudljivija utakmica koja je završila 14:14 te se igrala na penale, a nakon tri izjednačena kruga penala, rezultat je bio izjednačen pa se igralo sedmerac za sedmerac i igračice iz ekipe Podravke i protivničke ekipe su sigurno šutirale još sedam sedmeraca, ali na kraju je sreća ipak prevagnula u korist djevojčica iz RK Pećina. Mlade Podravkašice su ostale u igri za treće mjesto te su se u toj utakmici susrele s Rukometnim klubom Ogulin, gdje su digle glavu gore te su pokazale spretniju te taktički i tehnički kvalitetniju igru i s lakoćom osvojile treće mjesto. Sve su djevojčice na ovom prvenstvu imale priliku sudjelovati i dobile su svoju minutažu. Iva Kljaić je proglašena najboljom igračicom turnira, a Lucija Šomoci je odabrana u najbolju petorku prvenstva u Karlovcu.

Djevojčice su treće u Hrvatskoj od ukupno 40 ekipa koje su se natjecale što je uistinu velik rezultat za ovaj uzrast.Čestitke djevojčicama i trenerici Mariji Mišković, ali i pojedinkama Ivi Kljaić i Luciji Šomoci.

Nadalje, Rukometašice Podravke rođene 2008./2009. otputovale su na Završnicu Prvenstva Hrvatske koja se od 25. travnja do 29. travnja održava u Poreču. Na Završnicu se kvalificiralo ukupno 20 ekipa i to pet prvoporedanih ekipa iz Regije Jug, sedam iz Regije Sjever, četiri iz Regije Zapad 1 i četiri iz Regije Zapad 2. Podravkašice iz Regije Sjever na ovu završnicu odlaze kao prvoplasirana ekipa. Igraju se dvije utakmice dnevno svaka 2×20 minuta uz odmor od pet minuta.

Ekipe koje su se kvalificirale na Završnicu jesu: Trogir 58, Dalmatinka, Dugopolje, Sinj, Split, Podravka, Zrinski, Novska, 1234 Virovitica, Radnik, Koka, Đakovo, Zamet, Zelina, Udarnik, Samobor, Lokomotiva, Sesvete, Trešnjevka Zagreb i Ivanić.

IZVOR: RK” Podravka Vegeta