NovostiSportske vijestiVijesti

Nova pobjeda đurđevačke Mladosti na gostovanju u Kotoribi

Odigrano je 16. kolo 3. lige regije Sjever za košarkaše u kojoj je đurđevačka „Mladost” gostovala u Kotoribi kod ekipe Košarkaškog kluba „Dubravčan”. Iako gosti od prve minute ulaze u utakmicu s imperativnom pobjede,domaćini su na samom početku bili u minimalnoj prednosti, ali krajem prve dionice „Mladost” postiže nekoliko lakih poena te nakon prve četvrtine vodi rezultatom 21:29. U drugoj četvrtini Đurđevčani preuzimaju sve konce u ruke i dominacijom u obrani zadržavaju domaćina na samo 13 poena u četvrtini te na poluvrijeme odlaze s rezultatom 24:56. U drugom poluvremenu „Mladost” dodatno pojačava ritam te rješava utakmicu u trećoj četvrtini. Do kraja utakmice svi igrači dobivaju zaslužene minute na parketu te utakmica završava rezultatom 65:98. Đurđevčani su imali četiri igrača s dvoznamenkastim brojem poena, a predvodio ih je Balaško s 21 poenom, Odobašić 18, Beljan 17, te Cestar 16. U idućem kolu „Mladost” na domaćem terenu dočekuje ekipu „Grafičara” iz Ludbrega

TEKST: Matej Baltić