Novosti

Odličan vikend za šahiste: Viktor Šalamon osvojio turnir u Valpovu, a Zdenko Vanđija treći u Varaždinu

Protekli vikend su đurđevački šahisti bili aktivni i vrlo uspješni.
U Valpovu su održani 22. Valpovački dani šaha u sklopu kojih su se održala tri turnira (juniorski, kadetski i turnir za žene).
Đurđevački šahovski klub je nastupio s brojnim predstavnicima, a najuspješniji je bio Viktor Šalamon koji je osvojio juniorski turnir s ostvarenih 6 pobjeda u isto toliko susreta. Uspjeh je tim veći jer je pobijedio i Petra Kovača, jednog od najboljih hrvatskih mladih igrača. Na juniorskom turniru nastupio je i Luka Plazek te je osvojio 6. mjesto.
Na ženskom turniru nastupila je Ema Bevanda te je osvojila 4. mjesto.
Ognjen Domović je na kadetskom turniru osvojio 4. mjesto u konkurenciji 60 igračica i igrača. Ognjen je zakasnio na 1. kolo i zbog toga je izgubio, no nakon toga je ostvario pet pobjeda i neodlučeni ishod protiv ukupnog pobjednika turnira.
Predstavnike je u Valpovu vodio je trener Stanko Domitrović.

U nedjelju je u Varaždinu održan posljednji turnir iz “Lav” serijala, na kojemu su nastupila dva klupska igrača.
Zdenko Vanđija je osvojio 3. mjesto na vrlo jakom i iscrpljujućem turniru. Igralo se je ukupno dvadeset i jedno kolo, a Vanđija je osvojio 14,5 bodova. Ovo je veliki uspjeh za Zdenka i ŠK Picok Đurđevac jer već dugo u klubu nisu imali osvajača trofeja na seniorskom turniru ovakve kategorije.
U Varaždinu je nastupio i Gordan Fuček te je osvojio 32. mjesto.
U Zagrebu je od 7. do 14.12.2019. godine održan jaki međunarodni šahovski turnir Zagreb Open – 4. memorijal Krunoslava Hulaka.
Na njemu je nastupila Magdalena Muha te je sakupila 3,5 boda i popravila rejting za 89,6 bodova. Magdalena je time ostvarila jedan od najvećih napredaka na najjačem hrvatskom šahovskom turniru. Pred Magdalenom su novi izazovi koji ovaj tjedan počinju na Zadar Open-u.
U subotu je u Križevcima održan VI. memorijal Mišela Bertusija – Gospodar prosinca 2019.
Na njemu je nastupio Petar Carek te je osvojio 31. mjesto s osvojena 4 boda.