AktualnoNovostiSportske vijestiVijestiVijesti iz Đurđevca

Odlični rezultati kadeta ŠK Picok na pojedinačnom prvenstvu Hrvatske

Na Pojedinačnom kadetskom prvenstvu Hrvatske održanom u Segetu Donjem, ŠK Picok Đurđevac nastupao je s petero kadetkinja i kadeta, koji su od reda pokazali odlične igre i postigli odlične rezultate.
Gabriel Kapitanić osvojio je 2. mjesto u konkurenciji do 11 godina i ovim plasmanom osigurao nastup na Europskom kadetskom prvenstvu.
Uspješni su bili i ostali kadeti. Viktor Gašparec je osvojio 4. mjesto u konkurenciji do 9 godina, odličje mu je izmaknulo za pola boda, no još jednom je pokazao da pripada u sam državni vrh. Mihael Ratkajec osvojio je 5. mjesto u konkurenciji do 13 godina, a igrom u vrlo jakoj konkurenciji ostvario je svoj najveći uspjeh i pokazao da je svake godine sve bolji.
Mia Marijan je osvojila 11. mjesto u konkurenciji djevojčica do 13 godina, odlično se nosila s najboljim hrvatskim kadetkinjama te bila nadomak ulaska među deset najboljih.
Ivan Horvat je osvojio 24. mjesto u konkurenciji do 15 godina i u vrlo jakoj konkurenciji bio do zadnjega u borbi za medalju, no na kraju je ostvario još jedan dobar plasman.
„Ovo je za ŠK Picok Đurđevac bilo još jedno uspješno državno prvenstvo naših kadeta u standardnom šahu i ponovna potvrda uspješnog rada naše šahovske škole” – ocijenio je Nikola Mihočka, predsjednik ŠK Picok Đurđevac i čestitao kadetima i njihovim trenerima.