AktualnoNovostiSportske vijestiVijestiVijesti iz Đurđevca

Ognjen Domović je županijski seniorski prvak u šahu

U subotu 13. siječnja 2024. godine je u Svetom Ivanu Žabnu završilo “Pojedinačno seniorsko prvenstvo Koprivničko-križevačke županije za 2024. godinu”.
Prvenstvo se igralo tri dana (6.1., 7.1. i 13.1.) te je na njemu nastupilo 7 šahistkinja i 18 šahista koji su se borili za prestižne titule županijske prvakinje i županijskog prvaka u standardnom šahu.

Nakon velike, iscrpljujuće i neizvjesne borbe, titulu županijskog seniorskog prvaka osvojio je Ognjen Domović, osvojivši 5 bodova u 6 kola!
Presudila je pobjeda u posljednjem kolu protiv izravnog konkurenta te je Ogi tako po prvi puta osvojio titulu najboljeg županijskog seniora.
Odličan rezultat ostvario je i Nikola Gašparec koji je zauzeo 6. mjesto (4 boda). Nikola je u posljednjem kolu pobijedio prvog nositelja MK Marijana Belanija i tako pomogao Ogiju na putu do naslova.

Ponovno su zablistale i naše mlade nade.
Gabriel Kapitanic osvojio je ukupno 7. mjesto (3,5 boda) te je osvojio zlatnu medalju za najboljeg juniora!
Viktor Gašparec osvojio je ukupno 9. mjesto (3 boda) te je osvojio srebrnu medalju u juniorskoj konkurenciji!
Napomenimo da Gabriel i Viktor još uvijek spadaju u mlađe kadete, a medalje su osvojili u juniorskoj konkurenciji.
Još su nastupili Gordan Fuček (12. mjesto) i Petar Legradi (18. mjesto).
Županijska prvakinja je Jelena Kokša iz ŠŠK Konaki, Novo Virje, a naša Mia Marija osvojila je 7. mjesto.

Inače, za ŠK Picok je ovo druga uzastopna titula pojedinačnog prvaka županije jer je prošle godine titulu osvojio Viktor Šalamon.

IZVOR: ŠK Picok facebook