NovostiSportske vijestiVijesti

Općina Ferdinandovac; održan brzopotezni turnir “1. Ferdinandovac Open”

U Ferdinandovcu je povodom Dana općine, održan brzopotezni turnir “1. Ferdinandovac Open”, na kojem je nastupio ukupno 71 natjecatelj, a među njima su ponovno bili uspješni članovi ŠK Picok Đurđevac.
Zdenko Vanđija je osvojio 2. mjesto, s jednakim brojem bodova (sedam) kao i pobjednik turnira, no na kraju je odlučio rezultat u međusobnom susretu.
Odmah iza njega, na treće mjesto se plasirao Mladen Roštan s osvojenih 6,5 bodova.
Najbolji junior turnira je Ognjen Domović, a treće mjesto u istoj konkurenciji, osvojio je Fran Sabolović, kojem je ovo prva osvojena medalja na nekom turniru.
Najbolji kadet turnira je Karlo Šokec, koji je jedini uspio pobijediti ukupnog pobjednika turnira.
Još su nastupili Matija i Nikola Mihočka.

Istovremeno je održan i “Šahovski vuliman” koji je osvojio Gabriel Kapitanić s osvojenih 8 bodova u 9 kola.
Odličan uspjeh postigla je i Sara Špoljar koja je osvojila prvo mjesto u konkurenciji do 15 godina.
Nastupilo je još puno đurđevačkih šahovskih nada, a mnogima od njih je ovo bio prvi takav turnir.