Novosti

Oslabljena Podravka Vegeta poražena u Norveškoj

Rukometašice Podravka Vegete su u 6. kolu DELO EHF Lige prvakinja gostovale u norveškom Kristiansandu. Tamo ih je dočekala ekipa Vipers Kristiansanda s kojom su se rukometašice susrele u 2. kolu u Koprivnici. Pobijedila je domaća ekipa s rezultatom 34:28.
Prvo poluvrijeme Podravka Vegeta otvara s nešto drugačijom šestorkom nego inače. Na teren istrčavaju Mugoša, Gjeorgjijevska, Džono, Tsakalou, Stanko, Turk i Risović. U ekipi nedostaju standardne prvotimke Ana Debelić i Dejana Milosavljević koje ovu utakmicu zbog ozljeda promatraju s klupe. Veći dio prvog poluvremena Podravka Vegeta ima problema s Dahl. Domaće rukometašice odlaze na tri gola razlike i gotovo cijelo prvo poluvrijeme drže tu razliku.
Drugo poluvrijeme Podravka Vegeta otvara bolje. Magdalena Ećimović u prvih šest minuta upisuje četiri obrane, od toga nekoliko važnih s igračicom manje, ali brani i „zicer“. Do kraja utakmice gošće su samo uspjele smanjiti razliku s poluvremena. Nakon posljednjeg zvižduka sutkinja na semaforu je 34:28.
Spomenimo još kako ova utakmica nije imala nikakvu „težinu“ ni za jednu ekipu. Podravka Vegeta nastavlja svoj europski put u Kupu EHF-a, dok Vipers uz Metz i FTC prolazi u Main round Lige prvakinja.