AktualnoNovostiSportske vijestiVijesti

Pitomaču sekunde dijelile od novog uspjeha u Hrvatskom Kupu

Nogometaši Pitomače nisu se uspjeli plasirati u prvo kolo Hrvatskog nogometnog Kupa! U pretkolu, trećeligaš Pitomača izgubila je nakon drame jedanaesteraca na gostovanju u Dugom Selu kod favoriziranog istoimenog drugoligaša.

Nakon 90 minuta igre bilo je 2-2 s tim da je trećeligaš iz Pitomače vodio 2-1 sve do posljednjih sekundi susreta. Poveli su domaćini u 7. minuti, ali je Pitomača početkom nastavka uspjela preokrenuti rezultat golovima Begovića u 47.minuti iz jedanaesterca i Matančića u 51. I kad se već mislilo da je na pomolu nova senzacija i još jedan veliki uspjeh Pitomačana, domaćini su uspjeli izjednačiti na 2-2 doslovno u zadnjim trenucima utakmice u 93.minuti.

Igrali su se potom produžeci 2 x 15 minuta nakon kojih nije bilo golova, a više koncentracije u udarcima s bijele točke ipak su imali domaćini koji su promašili samo jedan jedanaesterac dok su gosti promašili dva. Pitomača, županijski pobjednik Kupa, bila je vrlo blizu još jednog povijesnog rezultata za klub u Hrvatskom Kupu nakon što su prošle godine ugostili prvoligaša Rijeku, a u godini u kojoj slave 100. godišnjicu postojanja kluba i plasman u 3. HNL.