NovostiSportske vijestiVijesti

Podravac iz Virja prvak druge lige za košarkaše

Odigrano je 22.kolo Druge lige za košarkaše. Kao najzanimljiviji susret za izdvojiti je onaj između Radnika iz Križevaca i Podravca iz Virja. Bio je to susret visokih uloga, odnosno direktna utakmica za prvaka druge lige. Domaćini su otvorili utakmicu čvstom obranom i taktkički dobrom igrom u napadu te prvu četvrtinu dobivaju rezultatom 30:16. Nakon prve četvrtine Podravac hvata konce te do samog kraja utakmicu odvode prema neizvjesnom kraju, no domaćin je ostao hladne glave i mirne ruke te utakmicu priveo kraju pobjedom. Rezultat na završetku 84:82 no taj rezultat nije bio dovoljan za Križevčane da uzmu titulu prvaka. Odlučila je koš razlika u međusobnim dvobojima kojoj je Podravac bolji zahvaljujući prvoj međusobnoj utakmici koju su pobjedili rezultatom 104:91 te su tako na koš razlici od +11. Tako je Podravac iz Virja osigurao naslov prvaka drugu godinu zaredom.

IZVOR FOTOGRAFIJE: pixabay.com