NovostiSportske vijestiVijesti

Podravka Vegeta u 1/4 finala hrvatskog Kupa za rukometašice igra protiv Virovitice

Rukometašice Podravka Vegete su se odigranom utakmicom u Splitu protiv domaćina ŽARK Splita uvjerljivom pobjedom plasirale u četvrtfinale hrvatskog kupa za žene. Podravkašice su upisale uvjerljivu pobjedu 23:42, poluvrijeme 11:21.

Treba reći kako se u utakmici prvi puta na teren nakon operacije vratila Nikolina Zadravec koja je zabila četiri pogotka. Svoje je prve službene minute nakon nekog vremena izvan terena zbog ozljede ramena upisala i Selena Milošević. I Milošević i Zadravec već su bile u sastavu protiv Lokomotive no nisu zaigrale, ali su zaslužene minute za koje su u fazi oporavka naporno radile konačno i dobile. Sigurno je kako uz već oporavljenu Karlovčan puno znači vidjeti neke dobre vijesti i povratke koji će zasigurno olakšati ostatak sezone. Zadovoljan je tom činjenicom i trener Goran Mrđen.

Izvučeni su parovi četvrtfinala hrvatskog ženskog kupa, a Podravka Vegeta će na gostovanje Virovitici koji je kao i Zamet nastup u četvrtfinalu izborio iz druge lige. Prema rasporedu susreti bi se trebali odigrati 6. travnja. Ostali parovi su Zamet i Bjelovar, utakmica će se igrati u Rijeci, Zrinski i Osijek, utakmica će se igrati u Čakovcu dok će Sesvete biti domaćin Lokomotivi jer su to klubovi istog ranga natjecanja pa je domaćin klub koji je prvi izvučen. Nakon čevrtfinala u kojem se igra samo jedna utakmica, četiri će kluba od ovih osam, izboriti plasman na završnicu hrvatskog ženskog kupa koja se igra u Poreču sredinom svibnja.