Novosti

Podravka Vegeta u susretu 6. kola 1. HRL za žene ugostila Umag

Rukometašice Podravka Vegete i Umaga odigrale su susret 6. kola 1. HRL za žene. U utakmici je slavila domaća ekipa s rezultatom 33:21.

Domaće rukometašice loše su otvorile utakmicu te gošće iz Umaga odlaze na +3. Umag je u vodstvu sve do 19 minute kada Lea Franušić pogotkom rezultat dovodi u egal.  U prvom dijelu na vratima Podravke Magdalena Ećimović upisala je 7 obrana. Na poluvremenu rezultat na semaforu bio je 10 naprema 10.

U drugom poluvremenu igračice Zlatka Saračevića pokazuju bolju igru. Serijom od četiri pogotka odlaze na osjetniju prednost koju su do kraja utakmice samo povećavale. Posebno se istaknula Tjaša Stanko koja je zabila šest pogodaka od sedam pokušaja. Zabijaju Korina Karlovčan, Lamprini Tsakalou, Dejana Milosavljević i Elena Gjorgjijevska. Jovana Risović na vratima upisuje pet obrana. Na kraju je bilo +11 za Podravka Vegetu.

Spomenimo još  da je Aneta Benko odigrala prvu službenu utakmicu u dresu Podravka Vegete. Upisala se i na listu strijelaca pogotkom u 54 minuti susreta pri rezultatu 30:21.

Rukometašice Podravke imaju nekoliko dana za trening i pripremu, a već u subotu očekuje ih susret 4. kola DELO EHF Lige prvakinja. U goste dolazi mađarski FTC. Utakmica u SD Gimnazije Fran Galović počinje u 18:15.