NovostiSportske vijestiVijesti

Podravkašice upisale poraz u Norveškoj

Rukometašice Podravka Vegete su odigrale utakmicu prvog kola grupne faze Europske lige protiv norveške Sole i upisale poraz 35:29, te tako prvi mogući bodovi za Podravku na startu Europske lige ostaju u Norveškoj.

Trener Željko Babić nije mogao biti zadovoljan porazom no bio je zadovoljan onime što je njegova ekipa pokazala u drugom poluvremenu;

Mi smo odigrali dva različita poluvremena. Osjećao se pritisak i pokazali smo veliko poštovanje prema Norvežankama. Ono što inače radimo odlično, a to je defenzivna igra danas nismo napravili. Nakon te loše igre u obrani mi više nismo mogli imati kvalitetnu tranziciju. Tražili smo brza rješenja u napadu da ih stignemo i upali smo u klopku te smo prvo poluvrijeme završili s 13 tehničkih pogrešaka i bez faula. U drugom poluvremenu pokazali smo drugo lice i da Podravka ima snagu i kvalitetu da igra, ali pod nekim drugim uvjetima, a pod tim mislim da mora biti kontrolirana igra i u napadu i obrani. Moramo biti svaki puta jako angažirani u obrani i strpljivi u napadu. Završili smo utakmicu, razlika je podnošljiva te moramo biti optimisti u nastavku, učiti i gledati što možemo popraviti. Taj prostor za napredak sigurno imamo te ćemo ovo natjecanje sigurno iskoristiti za to – rekao je trener Željko Babić nakon utakmice.

U 2. kolu Podravka Vegeta u nedjelju, 15. siječnja u Koprivnici u 16 sati dočekuje Debrecen.