NovostiSportske vijesti

RK Podravka Vegeta upisala pobjedu protiv ekipe Koke

Rukometašice Podravke Vegete su odigrale 8.kolo 1.HRL za žene protiv Koke na domaćem terenu i upisale pobjedu uz rezultat 44:22.

U prvih 16 minuta gošće su postigle tek jedan pogodak što je domaća ekipa iskoristila i odvojila se na sigurnu rezultatsku distancu, rezultat je nakon prvih 16 minuta bio 16:1. Do kraja poluvremena domaća je ekipa održavala svoju prednost te na odmor odlaze uz rezultat 23:10.

U drugom poluvremenu nastavile su podravkšice u istom ritmu te potvrdile svoju dominaciju u današnjoj utakmici i upisale nova dva boda. Svoje prve minute u seniorskoj konkurenciji upisale su mlade Una Ivančić i Tara Đelekovčan dok su se u redove vratile reprezentativke koje su gotovo mjesec dana provele na Europskom prvenstvu i koje su danas nakon dužeg razdoblja ponovno bile na raspolaganju treneru Željku Babiću, a nakon prijateljske utakmice u Bjelovaru službene je minute nakon ozljede upisala Ana Turk.

U redovima Podravkašica najviše pogodaka postigla je Vuković – ukupno 6, a slijede ju Guskić, Barišić i Šimara svaka s po pet pogodaka. Vratarke su skupile odličnih 13 obrana.

Nakon utakmice svoje su izjave dali trener Željko Babić i Andrea Šimara.

Jedan odličan pristup kao obično od igračica koje drže europske standarde kako ponašanja tako i razmišljanja i igranja. Jedna izvrsna obrana, dobra disciplina te kontrola igre u napadu kao i obično. Ja bi čestitao i zahvalio se našim curama jer stvarno su pokazale sve ono što treniraju i što mogu te ih je u konačnici jako lijepo gledati – rekao je trener Željko Babić.

Izvor; RK Podravka Vegeta, foto; Foto: Ivan Brkić