NovostiSportske vijestiVijesti

Rukometašice Podravka Vegete podigle svoj 24. trofej u hrvatskom Kupu za žene

Nakon što su koprivničke rukometašice u potpunosti apsolvirale sve faze za plasman na ovogodišnji Final Four rukometnog Kupa za žene, uslijedila je borba u polufinalu između najvećih rivala Podravke Vegete i Lokomotive gdje je boljom igrom i većom željom Podravka slavila rezultatom 27:24. Pretposljednji dan porečkog Festivala rukometa bio je rezerviran za žene i za finale u ženskom rukometnom Kupu, a Podravka Vegeta se u finalu po prvi puta susrela s Bjelovarom koji je igrao svoje prvo finale u Kupu i što je za njih bila velika stvar i prilika da kao trećeplasirana ekipa prvenstva pokažu što mogu.
Drugo poluvrijeme, sjajno otvaranje koprivničkih rukometašica koje u samo dvije minute dolaze do velikih +8, rezultat je bio 19:11. Kad su se podravkašice uvjerljivo odvojile, u osmoj minuti drugog dijela, trener Goran Mrđen uvodi svježe snage Pavković i Zadravec, a nakon toga i Milošević i Gudelj s obzirom da se današnja početna postava, prilično potrošila u polufinalnoj utakmici s Lokomotivom.
Nakon utakmice uslijedila je dodjela medalja i pehara kao i službeno fotografiranje čime je zaključena svečanost na kojoj je Podravka Vegeta po 24. puta podigla pehar hrvatskog rukometng Kupa za žene.