Novosti

Rukometašice Podravka Vegete poražene na gostovanju Lige prvakinja od Győra

Rukometašice RK Podravka Vegeta odigrale su drugu utakmicu grupne faze DELO EHF Lige prvakinja. U prvom kolu upisana je domaća pobjeda protiv crnogorske Budućnosti, a nepunih tjedan dana kasnije na redu je bio novi susret, onaj gostujući u Audi Areni protiv ekipe Győri iz Mađarske.
Trener Podravka Vegete Zlatko Saračević na put nije poveo ozlijeđenu kapetanicu Dragicu Džono, dok se u kadar vratila Elena Popović.
Moderna Audi Arena bila je otvorena za gledatelje, dopušteno je popunjavanje jedne trećine kapaciteta.
Dokapetanica Selena Milošević u najavi utakmice kazala je kako će cijela ekipa ostaviti  srce na terenu, a upravo je tako i izgledalo na terenu. Győr je krenuo žustro i već nakon četiri minute poveo s 3-0.
Rukometašice Podravka Vegete mađarskoj ekipi nisu dopustile da se ponovno odvoji, dok priliku da izjednače rezultat nisu uspjele iskoristiti. Na poluvrijeme se otišlo s prednošću Győra 17-16.
No ekipa Győra u drugo poluvrijeme krenula je puno bolje i napravila seriju od 6-0, što je iznjedrilo rezultat 23-16 u devetoj minuti drugog dijela. Posljednjih petnaestak minuta prošlo je u znaku mađarske momčadi koja je naposljetku upisala pobjedu 43-28.
“Prvo poluvrijeme smo odigrali onako kako mi to možemo, mislim da smo odigrali jako dobro poluvrijeme. Međutim, u drugo poluvrijeme smo ušli s četiri tehničke greške, Győr se odvojio i poslije toga nastupio je jedan kolektivni blackout. Imamo problema, pokušali smo igrati bez izmjene, ali nismo uspjeli. Ništa, idemo dalje, idemo dalje raditi, pripremati se za sljedeću utakmicu” – rekao je trener Saračević poslije susreta.
Sljedeće subote RK Podravka Vegeta u svojoj dvorani dočekuje ekipu Borussije Dortmund. Susret se igra u 16 sati.