NovostiVijesti

RUKOMETAŠICE PODRAVKA VEGETE UPISALE NOVA DVA BODA NA GOSTOVANJU U ZELINI, A U POSLJEDNJEM KOLU DOČEKUJU KOKU

Koprivničke rukometašice su u tjednu nakon povratka s Kupa tek jedan dan predahnule i vratile se treninzima te obavezama u prvenstvu koje su im preostale. Prvi od preostala dva izazova u domaćoj ligi bio je onaj u Zelini na koji su se uputile danas kako bi odigrale 25. kolo 1.HRL za žene. Trener Goran Mrđen danas u sastavu zbog ozljeda ponovno nije bilo Buljan, Kalaus, Popović i Ilyne, a trener Goran Mrđen na gostovanju u Zelini nije mogao računati ni na Nikolinu Zadravec zbog bolesti te Korinu Karlovčan koja je danas promovirana u stručnu prvostupnicu ekonomije. Prvotimkama su se stoga pridružile i mlade Strugar, Međurečan te vratarka Nika Galinec. Utakmicu su zaključile još jednom uvjerljivom pobjedom i rezultatom 26:35, poluvrijeme 16:21.

Prvih sedam minuta igralo se gol za gol, pogađale su Koprivničanke, ali ni igračice Zeline nisu propuštale priliku pa je čak u tri navrata rezultat bio izjednačen (2:2,3:3.4:4). Počele su se podravkašice nakon toga odvajati najprije na dva, potom i tri pogotka razlike. Nakon 16 minuta Stelmakh pogađa za 10:14, a u nastavku povećavaju odabranice Gorana Mrđena rezultatsku prednost i do +7. Bilo je ipak nešto manje pokretljivosti u obrani pa su do kraja poluvremena smanjile igračice Zeline zaostatak, a Podravka je nakon prvih 3o minuta na odmor otišla s rezultatom 16:21.

U drugom poluvremenu i dalje odličan otpor pružale igračice Zeline. Od 40. minute iskusne podravkašice krenule su ponovno povećavati svoju prednost. Serijom 3-0 odlaze ponovno na +7 čime su dvadeset minuta prije kraja i potvrdile da i ove bodove žele sigurno donijeti u Koprivnicu. Deset minuta prije kraja zabija Mugoša iz kontre, a rezultat je 22:32. Trener je i ovoga puta mogao dati priliku i mladim igračicama Dunji Međurečan, Lani Strugar te vratarki Niki Galinec. Podravka je i u današnjem susreta došla do željene pobjede 26:35 i nova dva boda u prvenstvu. Slijedi posljednji ogled s Kokom na domaćem terenu koji je na rasporedu sljedeći vikend. Nakon utakmice izjave su dali trener Goran Mrđen te kružna napadačica Sara Šenvald.