NovostiSportske vijestiVijesti

Rukometašice Podravke Vegete poražene u dvoboju 5. kola Lige prvakinja u Koprivnici od danskog Esbjerga

Rukometašice Podravka Vegete su jučer odigrale 5. kolo DELO Lige prvakinja na domaćem terenu protiv danskog Esbjerga u napetoj završnici u kojoj su doslovno nijanse presudile o rezultatu.

Ekipa Podravke na poluvrijeme odlazi sa šest pogodaka zaostatka, a unatoč sjajnom otvaranju drugog poluvremena i smanjenja zaostatka, ekipa Podravka Vegete ipak ostaje bez bodova u ogledu s minimalnim porazom od danske ekipe 26:27.

Podravka je bila stopostotna u realizaciji sa sedam metara 4/4 je upisala Dejana Milosavljević koja je zabila ukupno sedam pogodaka za Podravka Vegetu, a slijedi ju Kalaus s pet. Odlično su odigrale i Turk te Franušić svaka s po četiri pogotka, a vjetar u leđa curama bila je i vratarka Tucaković koja je odlično odgovorila moćnim danskim napadačicama.

Dodajmo kako u sastavu zbog ozljeda nije bilo Bazaliu, Stelmakh, Buljan i Zadravec. Veliku je ulogu u obrani odigrala i mlada kružna napadačica Elena Popović, a svoju je kvalitetu potvrdila i mlada ljevakinja Franušić.

Trener Antonio Pranjić je u jučerašnjoj utakmici pred sobom imao puno izazova. Nakon poraza od Bresta trebalo je motivirati ekipu koju je zadesio i niz ozljeda. Nije to izgledalo onako kako su planirali u prvom poluvremenu, ali drugih trideset minuta na teren je izašla nova ekipa koja je doslovno ostavila srce na terenu te pokazala svoj karakter i snagu – poručuju iz Podravka Vegete.