AktualnoNovostiSportske vijestiVijestiVijesti iz ĐurđevcaVijesti iz zemlje i svijetaVijesti iz Županije

Šahovski klub Đurđevac ima državnog prvaka i doprvaka u brzopoteznom šahu, Gabriel Kapitanić i Viktor Gašparec osvojili prvenstvo u Vodicama

Proteklog je vikenda u Vodicama održano “Pojedinačno brzopotezno prvenstvo Hrvatske za kadete i mlade 2023.”
Na njemu je nastupilo šestero predstavnika Šahovskog kluba Picok iz Đurđevca koji su ponovno ostvarili sjajne rezultate.
Gabriel Kapitanić osvojio je prvo mjesto u kategoriji do 10 godina te je tako postao državni prvak u brzopoteznom šahu, dok je Viktor Gašparec osvojio drugo mjesto u kategoriji do osam godina te je tako postao državni doprvak u brzopoteznom šahu.

Ovo su novi veliki uspjesi naših mladih nada koji su već ove godine osvajali medalje na državnom natjecanju u standardnom šahu, ističu iz kluba.