AktualnoNovostiSportske vijestiVijestiVijesti iz ĐurđevcaVijesti iz Županije

Šahovski klub Picok ostvario iznimno dobre rezultate u 2023.: uspješni na državnim i županijskim prvenstvima

Ova je godina bila iznimno uspješna za članove Šahovskoga kluba Picok, a na redovnoj godišnjoj skupštini Kluba članovi su se prisjetili svih uspjeha ostvarenih tijekom godine.
Tako se Šahovski klub Picok može pohvaliti da je njihov član Viktor Gašparec državni prvak u standardnom i ubrzanom šahu, državni je doprvak u brzopoteznom šahu te je osvojio 7. mjesto na Europskom prvenstvu do 8 godina starosti.
Gabriel Kapitanić je državni prvak u brzopoteznom šahu, državni doprvak u standardnom šahu, četvrti na državnoj završnici Sportskih igara mladih i 47. na Europskom prvenstvu do 10 godina starosti.
Osim toga, Mia Marijan je osvojila 3. mjesto na državnom natjecanju u ubrzanom šahu do 12 godina starosti, Ivan Horvat je osvojio 4. mjesto na državnoj završnici Sportskih igara mladih, Viktor Šalamon je županijski prvak u standardnom šahu, a Ognjen Domović je juniorski prvak županije u standardnom šahu.
– Osvojili smo deset medalja na županijskim natjecanjima i još puno medalja na raznim turnirima, pohvalio je svoje uspješne šahiste Nikola Mihočka i čestitao svima na postignutim izvrsnim rezultatima u 2023. godini.

izvor; Grad Đurđevac (foto: Šahovski klub Picok)