NovostiVijesti

SŠ Đurđevac; veliki uspjeh učenika na natjecanju WorldSkills Croatia 2022.

U organizaciji Agencije za strukovno obrazovanje i obrazovanje odraslih na Zagrebačkom velesajmu se održalo Državno natjecanje učenika strukovnih škola – WorldSkills Croatia 2022., najveći događaj u obrazovanju u Republici Hrvatskoj i najveće natjecanje u ovomu dijelu Europe. Ove se je godine natjecalo oko 360 najboljih učenika iz 200-injak strukovnih škola, uz podršku više od 400 nastavnika u 40 atraktivnih strukovnih disciplina.

Strukovnu školu Đurđevac predstavljali su:
Ivan Slaviček natjecao se u disciplini “Vožnja motornog vozila” i osvojio 7. mjesto. Natjecatelja je pripremala mentorica Maja Gregar.
Borna Carek natjecao se u disciplini “Administracija IT sustava” i osvojio 5. mjesto. Natjecatelja je pripremao mentor Željko Brček.
Najveći uspjeh Strukovnoj školi Đurđevac donio je Tomislav Fusić, koji je u kategoriji “Izrada programskih rješenja” osvojio izvrsno treće mjesto! Tomislav je s ponosom stao na pobjedničko postolje i preuzeo nagrade Agencije za strukovno obrazovanje i obrazovanje odraslih te sponzora discipline – Visokog učilišta Algebra. Natjecatelja je pripremao mentor Tihomir Robotić.

Za uspjeh učenika zaslužno je njihovo osobno zalaganje i trud te zalaganje i stručnost njihovih mentora, koji su prepoznali važnost učeničkih postignuća na ovakvim natjecanjima, koja su spoj kvalitetne nastave i onoga što se traži u suvremenom gospodarstvu.