TIHA SNAGA I ove godine priznanja primili najuspješniji sportašice, sportaši i sportske ekipe osoba s invaliditetom u Koprivničko-križevačkoj županiji

U koprivničkom Domu mladih održano je proglašenje najuspješnijih sportašica, sportaša i sportskih ekipa Koprivničko-križevačke županije u 2023. godini, u organizaciji Zajednice sportova Koprivničko-križevačke županije.
Na listi najboljih i ove su se godine našli najuspješnije sportašice, sportaši sportske ekipe osoba s invaliditetom.
Najuspješnijom sportašicom s invaliditetom u 2023. godini proglašena je Iva Šola iz Športske udruge slijepih Koprivničko-križevačke županije Podravina.
Iva je na Europksom prvenstvu za slijepe i slabovidne osobe osvojila prvo mjesto ekipno i zlatnu medalju na pojedinačnom prvenstvu u kategoriji B1 žene. Iva se kuglanjem bavi već sedam godina, a uz redovite treninge, apsolventica je Pravnog fakulteta u Osijeku. Evo što nam je rekla nakon proglašenja;

Uz Ivu Šola, najuspješnijim je proglašen i Ivica Ferenčić koji je na EU prvenstvu u staznom kuglanju za slijepe i slabovidne osobe osvojio pojedinačno prvo mjesto, ekipno srebro i zlato u kombinaciji, na pojedinačnom prvenstvu HR u kategoriji B2 osvojio je zlatnu medalju.
Najuspješnija ženska sportska ekipa je ekipa Sportskog kluba viseće kuglane osoba s invaliditetom Koprivničko-križevačke županije. Predsjednica Parasportskog saveza Koprivničko-križevačke županije, Nadica Mesar kazala je kako su proteklu godinu obilježili treninzi i uspjesi od kojih je posebno izdvojila Državno prvenstvo u Poreču gdje su osvojile prvo mjesto;

-istaknula je predsjednica Nadica Mesar te je dodala i kako je muška sportska ekipa viseće kuglane OSI Kluba viseće kuglane KKŽ osi, osvojila drugo mjesto Lige sjever, a u finalu prvenstva Hrvatske u Poreču drugo mjesto.

Dojmove s proglašenja poslušajte u emisiji Tiha snaga u našem programu danas u 17:30 sati.