NovostiSportske vijestiVijesti

Treći poraz Podravka Vegete u Europskoj ligi

U susretu 3. kola C skupine EHF Europske lige rukometašice Podravka Vegete poražene su na gostovanju kod Nykobing Falster Handbolda sa 23-28 upisavši i treći poraz u skupini.

Bio je to sudar ekipa koje su nakon prva dva kola bile bez bodova. Nažalost, Podrava Vegeta je i nakon gostovanja u Danskoj ostala na “nuli”, dok su Dankinje upisale prve bodove.

Domaće igračice su bolje otvorile utakmicu i nakon 12 minuta igre imale su četiri gola prednosti (8-4). Podravka Vegeta je smanjila na gol minusa (9-8), a na odmor se otišlo rezultatom 12-10 za klub iz Nykobing Falstera koji svoje utakmice igra u Areni Nastved.

Dankinje su i na otvaranju drugog dijela povele sa + 4 (14-10), no hrvatska ekipa se još jednom približila na pogodak zaostatka (14-13). Uslijedila je domaća 4-0 serija za 18-13, ali još jedan povratak Podravke koja je šest minuta prije kraja smanjila na 23-22. Nykobing Falster je s tri brza gola pobjegao na 26-22 tri minute prije kraja i odabranice trenera Željka Babića nisu se uspjele vratiti iz tog ponora.

Na koncu je završilo 28-23 za dansku ekipu koju su predvodile Amalie Wulff Nielsen i Sofie Flade sa po pet golova, dok je Cecile Greve imala 12 obrana.

Kod Podravka Vegete najefikasnija je bila Larissa Kalaus s osam golova, dok su Irina Stelmah i Andrea Šimara zabile po tri gola. Lucija Bešen je imala 11 obrana.