NovostiSportske vijestiVijesti

U 3. kolu Završnog turnira za popunu Prve košarkaške lige Sesvete spriječile Virovce u prvoligaškoj promociji

U 3. kolu Završnog turnira za popunu Prve lige koje je odigrano jučer, košarkaši Podravca nisu uspjeli iskoristiti prvu meč loptu za ulazak u Prvu ligu. Bolje od njih bile su Sesvete rezultatom 93:80. Na taj način je promocija Podravca u prvoligaša odgođena za nedjelju kada Virovci u susretu s Mislavom imaju novu prigodu. U drugoj jučerašnjoj utakmici Mislav iz Podstrane je pobijedio Crikvenicu, 71:60.

Unatoč ogromnoj želji i velikoj pomoći s tribine košarkaši Podravca nisu uspjeli savladati umor jer su igrali treću utakmicu u tri dana turnira i izuzetno raspoložene, odlične Sesvećane koji su se jučer odmarali. Gosti su vodili cijelu utakmicu. Pod kraj prvog poluvremena otišli su na najviših 18 razlike. U drugom poluvremenu igrači Podravca su uložili dodatan napor i uspjeli u trećoj četvrtini smanjiti na 65:58, a onda u nekoliko navrata i do najnižih 5 razlika, ali to je bilo sve što su uspjeli napraviti. Gosti su odličnom igrom i preciznim ubačajima za tri poena došli do konačnih 93:80.

Kod Podravca je prednjačio Stefan Zadravec koji je postigao 34 (1×3) koša, kapetanski odlično je odigrao Nikola Šestak sa 20 postignutih koševa, a vrlo dobar je bio i Martin Vedriš koji je postigao 13 koševa. Sesvete su imale cijeli niz raspoloženih igrača od kojih su se naročito isticali play maker Vito Vlahovec (20, 2×3), Borna Antolić (20, 4×3) i Antonio Mišić (17, 4×3) koji su tricama ubijali nadu domaćih.

Unatoč porazu košarkaši Podravca su po završetku utakmice nagrađeni pljeskom i skandiranjem, a čestitke nisu izostale ni pobjedniku.

Nakon tri odigrana kola Podravac ima dvije pobjede, a svi ostali po jednu, tako da će odluka o novim prvoligašima pasti zadnjeg dana turnira, u nedjelju. Podravac je danas slobodan, u 17,30 sati igraju Mislav – Sesvete, a u 20,00 Marsonia – Crikvenica.