U FOKUSU “Podravski Jeruzalem” Dario Paviša: “Srce mi je ispunjeno radošću jer je projekt pri samom kraju”
Župan Tomislav Golubić je u Županijskoj upravi ugostio tajnika Apostolske Nuncijature u Zambiji i Malaviju monsinjora vlč. Darija Pavišu koji je tom prilikom predstavio duhovno-vjerski projekt Podravski Jeruzalem, Križni put “Svi smo braća” -“Fratelli tutti” koji se nalazi u Čepelovcu.
– rekao je Paviša za Podravski radio.

O projektu je upoznata Apostolska Nuncijatura i cijeli projekt ima odobrenje Varaždinske biskupije. U projekt su se uključili brojni donatori, jedinice lokalne samouprave, umjetnici i vjernici iz više desetaka zemalja svijeta čime se ističe međunarodni karakter cijelog projekta.
Svečani blagoslov „Podravskog Jeruzalema“ održat će se 13. rujna 2025. godine, s početkom u 10 sati u Čepelovcu, a predvodit će ga Nj. E. nadbiskup Giorgio Lingua, Apostolski nuncij u Republici Hrvatskoj. Nakon blagoslova u 10:30 sati prvu svečanu misu na ovom duhovno vjerskom kompleksu predvodit će mons. Josip Mrzljak, umirovljeni varaždinski biskup.
Svečanom programu 12. rujna u 17 sati prethoditi će svečana procesija sa zapregama, traktorima i osobnim automobilima u kojoj će se iz župne crkve u Kalinovcu prenijeti Marijina slika na novoizgrađeni kompleks, a dan poslije 14. rujna s početkom u 10.30 održati će se križni put i misa zahvalnica.
*Više o Podravskom Jeruzalemu poslušajte u emisiji U fokusu, u nedjelju s početkom u 16 sati.




